Fotogalerie

Dobrovolnický den

16.12.2022  Dobrovolníci z NN pojišťovny a penzijního fondu nám v rámci dobrovolnického dne přišli pomoci s vánoční výzdobou uvnitř DNS i na zahradě. Jako bonus jsme získali umytí všech invalidních vozíků a chodítek. A že jich tady je! Děkujeme pánům v čele s panem Martinem Heislerem, přejeme hezké ozdobené Vánoce a doufáme v další spolupráci.

Výstava nejen historických panenek

16.12.2022  Více než 150 exponátů nejrůznějších panenek ze všech koutů světa a časových epoch.

Výroční výstava

8.7.2022  Slunečnice je zralá, Slunečnici je 40 let

ples

8.7.2022  vzpomínka na ples

Procházka

14.2.2022  Naše milá kolegyně, sociální pracovnice Hanka, nevede jen sociální agendu. Společně s klienty v rámci aktivit vyrobila lojové koule pro ptáčky. Ty jsme šli společně rozvěsit na okolní stromy. Krátká procházka za slunečného počasí udělala dobře nejen nám, ale i ptáčkům..

Dorinka

10.2.2022  Když je psí počasí, psa ani jeho kámoše Joeyho ven nevyženeme. Pozvat, ale Dorinku na návštěvu za svojí lidskou smečkou můžeme. Joeyho necháme protentokrát v teple stáje. Je to vždy milé setkání a vytržení z běžného dne, když Dorinka na lůžkové části štěkotem oznámí svůj příchod. A je i zajímavé v její společnosti zkouknout dokument o border koliích v rámci zooterapie.

Přednáška

10.2.2022  Cestovatel a fotograf s handicapem Jakub Greschl, navštívil náš domov v pondělí 31.1.2022. Barvitě vyprávěl o své cestě po USA a svých zážitcích z velkých známých měst, ale i z národních přírodních parků. Naše klienty zaujal, nejen svým vyprávěním ale i krásnými fotografiemi. Další klienty vyžádáná přednáška pokračuje v březnu, tentokrát na téma Thajsko...

Vysvědčení

10.2.2022  Moc se nedivte...i v DNS se rozdává vysvědčení:-)

Zvýšená péče aktivity

10.2.2022  Pro většinu našich klientů ze zvýšené péče je již obtížné docházet na různé aktivity...pokud máte skvělý personál, nevadí. Radost ze vzájemné spolupráce je vzájemná a viditelná:-)

Taneční terapie na zahradě

3.6.2020  Krásné počasí nám umožnilo udělat oblíbenou taneční terapii venku na zahradě. Nejdříve jsme se hezky rozcvičili s písničkou i zpěvem, a pak přišlo i na tančení. Kdo nemohl, tančil v sedě a zpíval si k tomu, ostatní s dopomocí aktivizačních pracovnic si "zatrsali" v rytmu písní jejich mládí. Pobyt na čerstvém vzduchu všem prospěl a muzika rozjásala duši.

Sportovní dny

2.6.2020  Využili jsme hezkého počasí a opět jsme si nesoutěžně zasportovali v různých disciplínách, k tomu se občerstvili chutnou bábovkou, šlehačkovými trubičkami a pomerančovou šťávou od našich sponzorů. Náhle nás však překvapil déšť, a tak jsme sportovky dokončili v naší hale u vrátnice. Nikomu to ale nezkazilo náladu, déšť je potřebný pro naší přírodu. Jinak pro zajímavost: nejstaršími účastníčkami sportovek byla stoletá paní Marie a devětadevadesátiletá Zdenička:-)